ما نمی توانیم مردان را به ظاهربینی متهم کنیم. برای ما زنان، تحصیلات و شغل همسر آینده مان اهمیت دارد. هرقدر پسری زیبا و بیکاربرای ما شعر و غزل ببافد، نمی تواند در دل ما احساس امنیت ایجاد کند. و مردی با شغل مناسب و تحصیلات بالاتر را ترجیح می دهیم.

مردان ازدواج می کنند تا در کنار همسرشان آرامش داشته باشند. صورت زیبا، خلق خوش و نجابت زن، برای مرد آرامش می آورد، نه مدارک تحصیلی متعدد او. من نمی گویم تحصیلات بالا دختران، مانع ازدواج او می شود. خیر! می گویم دختر خانم های عزیز! به خاطر مدارک تحصیلی متعدد، به خود مغرور نشوید.

این تفاوت زن ومرد است. قرار نیست جنگ زن و مرد راه بیندازیم. قرار است مردان را بهتر بشناسیم تا بتوانیم شریک زندگی مناسب تری برای خود انتخاب کنیم.

برای پایه ریزی ازدواجی پردوام، امتیازات جام و شات باید مشابه باشند.

برای این که موقعیت بهتری برای ازدواج جذب کنیم، لازم است امتیاز جام و شات خود را بالا ببریم. به بیان دیگر دختران لازم است، متانت، جذابیت و خوش خلقی بیشتری داشته باشند و این همه به مدرک تحصیلی خود نبالند. پسران لازم است تحصیلات بالاتر، شغل مناسب تر و اخلاق بهتری داشته باشند. به زیبایی صورت و هیکل خود غره نباشند.

+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۱ساعت   توسط گیس گلابتون | 

وقتی می خواهیم امتیازات دخترخانمی را محاسبه کنیم سه عامل دیگر را بررسی می کنیم:

جذابیت    اخلاق    متانت ===> جام

جذابیت با زیبایی متفاوت است. زیبایی خداداد است ولی جذابیت اکتسابی است. دختر زیبا ممکن است به دلیل اعتمادبنفس کم، لباس نامناسب و رفتار اجتماعی ضعیف، جذاب نباشد. ولی دختری با قیافه معمولی بسیار جذاب باشد. جذابیت زن، مربوط به اعتماد به نفس و احساس خودارزشی اوست. زن جذاب، زنی است خود را خوب و دلپذیر می داند. برای خود احترام و ارزش قائل است. اعتماد به نفس دارد. برای جلب نظر مردان خود را هلاک نمی کند. بیحرمتی و رفتار بی تفاوت مرد را نمی پذیرد. فکر نمی کند به هر قیمتی لازم است رابطه را حفظ کند. او زنی است که به خوبی می داند همیشه مردی وجود دارد که او را دوست بدارد و دیوانه وار او را بخواهد.

متانت فاکتور مهمی برای انتخاب همسر است. دخترکان جلف، مردان بوالهوس زیادی را جذب می کنند، ولی هنگام تصمیم گیری برای ازدواج، متانت یک دخترخانم عامل تعیین کننده ای است.

امتیاز جام برای یک دخترخانم متین دیپلمه با جذابیت متوسط و اخلاق تقریبا خوب چنین است:

15(جذابیت)           *15(اخلاق)         *18(متانت)=4050

امتیاز جام برای خانم دکتر نه چندان جذاب، عبوس و بسیار متین چنین است:

10(جذابیت)             *10(اخلاق)               *20(متانت)=2000

اینجاست که ما دختران تحصیل کرده شاکی می شویم چرا فلانی دختر دیپلمه ای را بر ما ترجیح داد. تحصیلات ما در این امتیازات محاسبه نمی شود. من نمی گویم تحصیلات بالا دختران، مانع ازدواج او می شود. خیر! می گویم دختر خانم های عزیز! به خاطر مدارک تحصیلی متعدد، به خود مغرور نشوید.

ادامه دارد...

+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم تیر ۱۳۹۱ساعت   توسط گیس گلابتون | 

وقتی مردی به دلتان نشست و با معیارهای اولیه شما همخوانی داشت، باید بدانید آیا او هم شأن شماست یا خیر. به همین دلیل امتیازات او را با روشی منطقی محاسبه می کنیم.

وقتی می خواهیم امتیازهای مردی را به عنوان خواستگار محاسبه کنیم سه عامل اصلی را در نظر بگیریم:

شغل    اخلاق     تحصیلات ===> شات

از یک تا بیست نمره ای به موارد سه گانه می دهیم و سه عدد را در هم ضرب می کنیم. حاصل، امتیاز خواستگار است.

برای مثال، مردی جوان زیبا دیپلمه و بیکار است. از نظر اخلاقی متوسط است، نه خیلی خوش اخلاق و نه بداخلاق

امتیاز شات او چنین است:

1 (شغل) *   12 (اخلاق)*   12 (تحصیلات)=144

ولی مردی با قیافه معمولی، دیپلمه، کارمند، با اخلاق معمولی امتیاز 2160 شات دارد.

15(شغل)*      12(اخلاق)*    12(تحصیلات)=2160

توجه داشته باشید که برای آقایان، قیافه زیبایشان را در نظر نگرفتیم. مرد زیبای بیکار از مرد شاغل امتیاز بسیار بسیارکمتری دارد.

 ادامه دارد...

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم تیر ۱۳۹۱ساعت   توسط گیس گلابتون | 

درسی از درسهای ارزشمند آقای آرمان داوری را در اینجا می آورم. پیش از آن لازم می دانم پاره ای توضیحات را به عرض شما دوستان عزیزم برسانم.

در چند پست آینده، عوامل جذابیت زن برای مرد و بالعکس را بیان می کنم. شما متوجه می شوید چرا خواستگار شما ترجیح می دهد بجای شما، خانم مهندس گرامی، دختری دیپلمه را به زنی بگیرد و پسر جوان و خوش قیافه می فهمد چرا دختر دلخواهش را به دکتر میانسالی باخته است.

مطالب چند پست آینده به شما می گوید چگونه میزان جذابیت خود را برای جنس مقابل افزایش بدهید.

این قوانین نه تنها در ایران، بلکه در تمام دنیا حاکم است. برای مثال در همه دنیا، مردان در برابر زیبایی ظاهری زن بی تاب می شوند و زنان در مقابل موقعیت اجتماعی خوب مرد، دست و پای خود را گم می کنند. چرا؟ نمی دانم. این طبیعت زن و مرد است. به جای چون و چرا کردن، قوانین بازی را یاد بگیریم و به بازیکنان بپیوندیم. تنها در کنار زمین بازی نمانیم و به حال زوجهای خوشبخت غبطه نخوریم.

جذابیت، یک کیفیت است. در چند پست آینده می خواهم با استفاده از دو فرمول ریاضی، این کیفیت را به کیمیت (عدد) تبدیل کنم تا درک آن ساده تر شود. این دو معادله برای آسان کردن دریافت مفاهیم است. این دو معادله، معادلات دقیق ریاضی نیستند.. از خانم های مهندس و ریاضیدان عزیز خواهش می کنم شروع به مجادله با من نکنند. بشنوند و یاد بگیرند.

دوستان عزیزم! تا پایان کامل این مطلب، به سوالات پاسخ نمی دهم.  زیرا تا وقتی مطلب کامل بیان نشود، هزاران سوال مطرح می شود. شایداین مطالب شاید به مذاق شما خوش نیاید. می توانید از خواندن آنها خودداری کنید. 

روانشناسان تاکید می کنند همسری را انتخاب کنیم که هم شأن ما باشد. به عبارت دیگر وقتی چرتکه بدست می گیریم و امتیازات پسر و دختر را جمع می زنیم، جواب هر دو مجموعه مشابه باشند.

معنی این حرف این نیست که هر دو هم قد باشند، دور بازوی هردو یکی باشد، هردو درآمد یکسانی داشته باشند یا هردو به یک اندازه احساساتی باشند. منظورمان این است که قدشان با هم متناسب باشد، سطح خانواده شبیه هم باشد و...

ادامه دارد...

+ نوشته شده در  شنبه دهم تیر ۱۳۹۱ساعت   توسط گیس گلابتون | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
وبلاگ به
www.gisgolabetoon.com
منتقل شد.

پیوندهای روزانه
افزایش سن و ازدواج
توصیه های یک روان شناس به خانمها
پنج روش عاشق کردن
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
مرداد ۱۳۹۱
تیر ۱۳۹۱
خرداد ۱۳۹۱
اردیبهشت ۱۳۹۱
فروردین ۱۳۹۱
اسفند ۱۳۹۰
بهمن ۱۳۹۰
دی ۱۳۹۰
آذر ۱۳۹۰
آبان ۱۳۹۰
مهر ۱۳۹۰
شهریور ۱۳۹۰
مرداد ۱۳۹۰
تیر ۱۳۹۰
خرداد ۱۳۹۰
آرشیو موضوعی
ازدواج مثل آب خوردن آسان است!
الفبای زناشویی
ترمیم دل شکسته
رسیدن به آرزوها
مردان را بهتر بشناسیم
زنان راست مغز، زنان چپ مغز
از حال بد به حال خوب
پرسش و پاسخ
معرفی کتاب و سی دی و سمینار
محاسبه امتیاز جذابیت دختر و پسر
هشیاری مالی
چگونه زنی جذاب و موفق در روابط عاطفی باشیم؟
چگونه نظر یک مرد ناآشنا را جلب کنیم؟
اولین ملاقات من و همسرم
پیوندها
وب سایت گیس گلابتون
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

جاوا اسكریپت